rower

Serdecznie zapraszamy do korzystania z wyznaczonych w naszej gminie ścieżek rowerowych. Pogoda sprzyja weekendowym wycieczkom. Każda z tras daje nie tylko możliwość zobaczenia malowniczych krajobrazów, ale również odkrywania piękna naszego regionu.

Trasa niebieska
Bolków-Wolbromek –Sady Dolne- Sady Górne- Figlów- Nagórnik – Półwsie – Bolków.
Trasa prowadzi z Bolkowa w kierunku Wolbromka rozciąga się wzdłuż rzeki Nysa Szalona przez ok. 5,5, km i dalej prowadzi w kierunku Sadów Dolnych , poprzez Sady Górne i wieś Figlów. Następnie biegnie w stronę Nagórnika, skręca na Półwsie i powraca do Bolkowa. Trasa charakteryzuje się wysokimi walorami krajobrazowymi.

Trasa żółta
Bolków – Wierzchosławice – Wierzchosławiczki – Stare Rochowice – Płonina – Pastewnik – Bolków.
Trasa, opuszczając Bolków biegnie w kierunku Kamiannej Góry, doprowadza do wsi Wierzchosławiczki, a następnie polnymi ścieżkami biegnie do Starych Rochowic. Kolejnym etapem jest odcinek z Płoniny do Pastewnika i powrót do Bolkowa.
Trakt rowerowy w znacznej części przebiega przez malownicze lasy świerkowe.

Trasa zielona
Bolków – Wierzchosławice- Półwsie – Nagórnik – Kocików- Domanów – Pastewnik – Bolków.
Trakt wyprowadza z Bolkowa w kierunku Kamiennej Góry, gdzie we wsi Wierzchosławice skręca na Półwsie, prowadząc przez Domanów kieruje do Pastewnika, a następnie powraca do Bolkowa.
Trasa prowadzi przez punkt widokowy na góry Kaczawskie i lasy iglaste z największym wzniesieniem Truskolas.

Trasa czerwona – Szlakiem Zamków
Bolków – Wolbromek – Kłaczyna – Świny – Lipa – Muchówek – Radzimowice, Mysłów – Płonina – Pastewnik Górny – Wierzchosławice – Bolków.
Trasa przebiega przez zachodnio-północą część gminy, charakteryzuje się wysokimi walorami przyrodniczymi oraz architektonicznymi.

Sezon rowerowy w pełni